Tramvay Kazası

İstanbul Güngören’de okul çıkışı ana caddeden karşıya geçmek isteyen 3 lise öğrencisi, Zeytinburnu-Bağcılar seferini yapan tramvayın altında kaldı. Tramvayın çarparak 50 metre kadar sürüklediği Denis Tekin ve İrem Dinçsoy hayatını kaybetti, Buket Bulut ise ağır yaralandı.

İstanbul Güngören Mehmet Akif Caddesi üzerinde bulunan Kemal Hasoğlu Lisesi birinci sınıf öğrencisi Denis Tekin (15), İrem Dinçsoy ve Buket Bulut akşam okul çıkışı kalabalık araçlar arasından karşıya geçmek isterken Bağcılar-Zeytinburnu seferini yapan tramvayı fark etmediler. Mehmet Akif durağı yakınlarında meydana gelen kazada tramvay üç öğrenciye çarparak 50 metre kadar sürükledi. Talihsiz öğrenciler, olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri tarafından çevredeki hastanelere kaldırıldı.

Ancak Denis Tekin ve İrem Dinçsoy tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Buket Bulut’un ise durumunun ciddiği olduğu belirtildi.

Kazanın ardından yaşanan gelişmeler

Bugün okul bahçesinde ve tramvay yolunda öğrenciler ve aileler tarafından eylemler gerçekleştirildi. Üst geçit olmamasına isyan eden öğrenciler arkadaşlarının arkasından gözyaşlarına engel olamadılar.

Sadece Sözlü Talep Yapılmış

Bahçelievler Kaymakamı Şevket Cindir Velilerin bir yıl önce sadece sözlü olarak üst geçit talebinde bulunduklarını belirtti. “Burada sinyalizasyon sisteminin olmaması, illa kaza olacak anlamına gelmiyor. Çocuklarımız geçit yerine, geçmemeleri gereken yerden geçtiği için kaza oluyor. Bize yapılan herhangi bir geçit başvurusu yok. Sadece sözlü olarak söylendi. Resmi başvuru yapılsa işleme koyardık.”

Veliler ve  öğrenciler kaymakamı yuhaladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ise üst geçit talebinin yeniden gündeme alındığını açıkladı.

Kategorileri : Kaza Haberleri, trafik, tren kazaları Kelimeleri : , , , , , , , , .