Trafik kazası

Osmaniye Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Salih Turalı, denetimlerin artırılması sonucunda meydana gelen kazalarda yüzde 18 azalma gözlendiğini söyledi.

Yapılan bu kontrollerde çeşitli nedenlerden dolayı trafikten men kaydı bulunan 137 aracın trafikten men edildiğini bildiren Turalı, sürücü belgesi bulunmayan ya da yetersiz sürücü belgesi ile araç kullandığı tespit edilen 134 araç sürücüsünün mahkemeye sevk edildiğini kaydetti.

Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluk alanlarında (şehir dışı yollar) 4 Bin 406 aracın kontrol edildiğini aktaran Salih Turalı, “Kontrol edilen bu araçlardan kural ihlali yapan 808 araç sürücüsünün yüzde 18’ine cezai işlem uygulanmıştır.” dedi.

Şehir merkezinde; 31 yaralamalı ve 7 maddi hasarla sonuçlanan toplam 38 trafik kazasında 42 vatandaşın yaralandığını kaydeden Turalı, şehir dışı yollarda meydana gelen trafik kazalarında ise 2’si ölümlü, 16’sı yaralamalı ve 29’u maddi hasarlı olmak üzere toplam 32 trafik kazası meydana geldiğini söyledi.

Turalı, bu kazalarda 3 kişinin hayatını kaybettiğini 16 kişinin de yaralandığını ifade etti.
Trafik kazası
Osmaniye Trafik Tescil Denetleme Şube Müdürü Salih Turalı “İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanarak yürürlüğe konulan Trafik Güvenliğinde Yeni Açılımlar, Hedefler ve Çözüm Projeleri kapsamında yapılan denetlemeler sonucunda 1 Ocak-30 Haziran 2008 tarihinde arasında meydana gelen trafik kazaları bir önceki yıl 1 Ocak-30 Haziran 2007 dönemi ile kıyaslandığında yüzde 18 azalmıştır.” diye konuştu.

Öte yandan, il merkezinde ve şehir dışı yollarda yapılan çalışmalar neticesinde kontrol edilen araçlardan kural ihlali yapan bin 258 araç sürücüsünün yüzde 22’sine cezai işlem uygulandığı bildirildi.

Kategorileri : Kaza Haberleri Kelimeleri : , , , , , , , , .