Trafik kazaları

Türkiye’de trafik kazaları can ve mal kaybına neden olmaya devam ediyor. Türkiye’nin çeşitli bölgelerinden kaza haberleri gelmeye devam ediyor. Emniyet Genel müdürlüğünün verilerine göre trafik kazalarında geçtiğimiz yıllara göre azalma olmasına karşın can kaybı artıyor. 1 ocak 30 haziran 2009 tarihleri arasında Türkiye’de 145330 trafik kazası yaşanırken 1811 kişi yaşamlarını yitirdi.

Türkiyede meydana gelen kazaların çoğunluğunda hata sürücülerin yayalar, yol durumu ve araçlardan kaynaklanan kusurlar ise kaza nedenleri arasında yer alıyor.

Akıllanmadığımızın göstergesi ise yakalanan alkollü sürücülerin sayısında bize ışık tutuyor. 51788 kişi alkollü araç sürmeye çalışırken yakalandı. Kurallara uyulmadığı gerekçesiyle 330506 araç trafikten men edildi. Bu sayı kurallara ne kadar uyduğumuz konusunda bize yol gösteriyor. Hergün trafik kaza haberlerini sizlerle paylaşıyoruz kazaların hatalardan kaynaklandığını Türkiye’de sürücü eğitimlerinin yetersizliğini anlatmaya çalışıyoruz.

Kolay hatırlanabilir bir numara hatalı sürücülerin trafikte tehlike yaratanların şikayet edilebileceği bir telefon numarası. Bu servis sayesinde Trafik ekipleri bilgilendirmeli şikayeti yapan kişiye şikayeti hakkında dönülmelidir.

Kategorileri : Araba Kazası, kamyon kazaları, Motorsiklet Kazaları, Tır Kazaları, trafik Kelimeleri : , , , .