Sivas Zara trafik kazası

Sivas Zara trafik kazası

Sivasın zara ilçesinde yolçu otobüsü ile kamyonun çarpışması sonucu 18 kişi yaralandı.

Ağrı yönüne giden Ramazan Tanrıkulu yönetimindeki yolcu otobüsü, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıktı. Karşı şeride geçen otobüs, Şevket Erbayat yönetimindeki havyan yüklü kamyonla çarpıştı. Otobüs yan yatarak kayalıklara dayandı, kamyonun ön bölümünde ise çökme meydana geldi. Kazada, Hatun Esener (37), Kazım Esener (58), Büşra Esener (4), Aleyna Esener (3), Fidan Esener (2), İbrahim Esener (7), Gevez Değer, Azad Değer (7), Zübeyde Göl, Seyitcan Göl, Perihan Göl, kamyon şoförü Şevket Erbayat ve otobüs şoförü Ramazan Tanrıkulu ile isimleri henüz belirlenemeyen 5 kişi yaralandı.

Kazanın ardından olay yerine çok sayıda ambulans ve Sivil Savunma ekipleri sevk edildi. Kamyonda sıkışan 2 kişi, ekiplerin yoğun çabası sonucu kurtarıldı. Yaralılar, mbulanslarla Zara Devlet, Sivas Cumhuriyet Üniversitesi Tıp Fakültesi ve Numune hastanelerine kaldırılarak tedaviye alındı. Hastaneye gelen yaralılar arasındası bir çocuğun eksik olduğunun bildirilmesi üzerine, jandarma, sevil savunma, polis ve itfaiye ekipleri otobüsün içerisinde ve altında tekrar arama yaptı ancak sonuç alınamadı. Diğer yaralıların kimlik belirleme çalışmaları devam ediyor. Yaralılardan Hatun Esener ve Azad Değer’in durumlarının ağır olduğu bildirildi. Kaza nedeni ile Sivas-Erzincan Karayolu’nun bir bölümü trafiğe kapatıldı.

Kategorileri : kamyon kazaları, otobüs kazası, trafik kazaları 2011, yeni kaza haberleri Kelimeleri : , , , , , , , , , , , , , , , , .