Sıcak takip 3 polis yaralandı

Sıcak takip 3 polis yaralandı 

Fatih’te, şüpheli bir otomobili kovalayan ve ışık ihlali yaptığı iddia edilen polis ekibi, sahil yolunda seyreden araçla çarpıştı. Kazada 3’ü polis memuru 5 kişi yaralandı. Ekip otomobili içinde sıkışan polisi itfaiye ve sağlık görevlileri kurtardı.

Polis ekibinin karıştığı trafik kazası, saat 07:30 sıralarında Yedikule Sahil Keneddy Caddesi üzerinde meydana geldi. Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı 80.168 kodlu polis ekibi, Samatya sahilinde şüpheli bir otomobil bulunduğu ihbarını alınca harekete geçti. Yedikule trafik ışıklarına gelen polis ekibi, şüpheli aracın belirtilen yerden hareket ettiğini gördü. İddiaya göre otomobili yakalamak için kırmızı ışıkta geçiş yapan polis ekibine, bu sırada Bakırköy yönüne seyreden Ahmet Kunduracı’nın kullandığı 34 ET 8150 plakalı araç süratle çarptı. Çarpmanın etkisiyle polis otomobilinin sürücüsü Abdulmuttalip Çıtkıran, polis memurları İbrahim Zeybek, İzzet Dağlar ile diğer araçtaki Ahmet Kunduracı ve Mustafa Tör yaralandı.

 

 

Kazanın ardından olay yerine ilk ulaşan polis ekibi, hemen ambulans ve itfaiyeyi olay yerine çağırdı. Polis memurları Zeybek ve Dağlar ambulansa taşınırken, sürücü Çıtkıran’ı sıkıştığı yerden çıkartmak kolay olmadı. Sağlık görevlileri tarafından araç içinde boyunluk takılan polis memuru, itfaiyenin kapıyı kesmesi sonucu kurtarılabildi. İtfaiye polis memurunu kurtarmak için uğraş verirken sivil otomobildeki şahıslardan biri kapı açılmadığı için aracın arka kapısından çıkartıldı. Kaza sonrası arkadaşlarına yardımcı olabilmek için çok sayıda polis ekibi olay yerine geldi. Yaralılar ambulanslarla Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi ve Samatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne kaldırıldı.

Bir görgü tanığı, polis ekibinin çok hızlı olduğunu ve bir aracı kovaladığını söyledi.

Bu arada kaza nedeniyle sahil yolunda trafik durma noktasına geldi. Araçların çekilmesiyle trafik normale döndü.

 

Kategorileri : Kaza Haberleri Kelimeleri : , , , , , , .