Mersin kazası

Mersin kazası

Mersin’in Erdemli İlçesi Çeşmeli Beldesi’nde, Eğitim-Sen Mersin Şubesi tarafından düzenlenen piknikten dönen Mersin Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri ve öğretim görevlilerini taşıyan minibüs, Çeşmeli köy yolunun 7. kilometresinde 15 metre yüksekliğindeki Sandal Köprüsü’nde virajı alamayarak Sarıyer Deresi’ne uçtu. Minibüsün yarısının suya battığı kazada, ilk belirlemelere göre 4 kişi hayatını kaybederken,21 kişi de yaralandı.

Kazada Mersin Üniversitesi Sağlık Kültür Daire Başkanlığı Şube Müdürü Hasan Ali Akan ile Yıldırım Tok, Ümmühan Kargın, Hıdır Can hayatını kaybetti. Yaralanan 21 kişiden, şoför Ahmet Çakır, Medine Onat, Pınar Çam, Mithat Delioğlu, Mehmet Şenlik, Hatice Tok, Abdulgani Onat, Eda Bay ve Melisa Onat’ın MEÜ Araştırma ve Uygulama Hastanesinde, Ali Bozay, Nurhan Bozay, Deniz Ongun ve Melisa Tok’un Mersin Devlet Hastanesinde, Harun Yılmaz, Mustafa Onat, Hanifi Yalçıner, Ümmü Yalçıner, Nihal Akman, Betül Demir, Erçin Girgin ve Sefa Ekici’nin ise Toros Devlet Hastanesinde tedavi altına alındığı öğrenildi.

Bu arada, midibüste bulunanların yakınları, kent merkezindeki hastanelere gelerek bilgi almaya çalıştı. Zaman zaman kalabalık nedeniyle hastane ve güvenlik görevlilerinin zor anlar yaşadığı gözlendi. Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine gelen Rektör Prof. Dr. Süha Aydın ve CHP Mersin Milletvekili İsa Gök, yetkililerden bilgi aldı.

Kategorileri : Görünmez Kazalar Video, Kaza Haberleri, trafik Kelimeleri : , , , , , , , , .