Mersin kaza

Mersin kaza

Mersin’in Tarsus ilçesi TEM Otoyolu Damlama mevkiinde meydana gelen trafik kazasında 3 kişi öldü, bir kişi de ağır yaralandı.

Alınan bilgiye göre; Gazi Eraslan yönetiminde, içi odun ve malzeme yüklü 01 BG 742 plakalı transit minibüs Pozantı’dan Adana istikametine giderken aşırı hızdan dolayı kontrolden çıktı. Yolda direksiyon hakimiyetini kaybeden araç, yolda sağa sola savruldu ve Nuh Ünlü’nün kullandığı 68 AZ 192 plakalı kamyona arkadan çarptı. Çarpmanın etkisiyle otomobilin ön kısmı hurdaya döndü. Kazada sürücü Gazi Eraslan, aynı araçta bulunan Nilgün Eraslan (17) ile adı henüz belirlenemeyen 50 yaşlarında bir kadın öldü. İsmi tespit edilemeyen ağır yaralı bir kişi de Tarsus Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Kazada hayatını kaybeden şahısların cesedi Tarsus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kaza yerine gelen Mersin Sivil Savunma ekipleri, şahısların hayatını kaybetmesinden dolayı cesetlerin araçtan çıkarılmasına yardım etti.

Kamyon şoförü Nuh Ünlü, Bolu’dan sunta yükleyip yola çıktığını, Damlama mevkiine geldiği sırada bir çarpma sesi duyup durduğunu, aracın arkada tarafına baktığında ise korkunç manzarayla karşılaştığını söyledi. Jandarma, kamyon sürücüsünü gözaltına aldı.

Keskin virajların bulunduğu Damlama mevkii kazaların en çok meydana geldiği yer olarak biliniyor. (CİHAN)

Kategorileri : Kaza Haberleri, trafik Kelimeleri : , , , , .