Malatya kaza

Malatya kaza

Kayseri-Malatya karayolunda meydana gelen trafik kazasında, tekeri patladığı için park halindeki kamyona, ayni istikamette hareket halindeki bir başka kamyon çarptı. Kazada, kamyon içinde bulunan iki kişi sıkışarak feci şekilde hayatını kaybetti.

Kayseri-Malatya karayolunun 58. Kilometresinde meydana gelen trafik kazasına, aynı istikamete giden, biri park halinde iki kamyon karıştı. Malatya istikametine gittiği öğrenilen 46 DS 422 plakalı Ali Şarlak yönetimindeki plastik bidon ve boru yüklü kamyon tekerinin patlaması nedeniyle sürücüsü tarafından park edildi.

Yine aynı istikamete giden 38 FK 845 plakalı Yaşar Toprak yönetimindeki mobilya yüklü kamyon, henüz bilinmeyen bir nedenle park halindeki kamyona arkadan çarptı. Kazada, kamyon sürücüsü Yaşar Toprak ağır yaralandı. İtfaiye ekiplerinin çalışması neticesinde sıkıştığı yerden çıkartılan sürücü, ambulansla Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servisine kaldırıldı.

Aynı kamyonda bulunan Murat Boyraz (22) ve ismi belirlenemeyen bir çocuk da olay yerinde hayatını kaybetti. Kamyonda sıkışan cesetler ise itfaiye ekiplerinin yaptığı çalışma neticesinde çıkartıldı. Cesetler Bünyan İlçe Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Kaza sonrası olay yerinde inceleme yapan ekipler, arkadan çarpan kamyona ait yolda fren izine rastlamadı. Tekeri patladığı için yolun kenarına park eden kamyonun, kasasına ait arka kapağının yarı açık vaziyette tutularak üzerine yük yüklendiği dikkat çekti. Açık kapağın, arkadan gelen kamyonunun içine kadar girerek yolcuların göğüs kısımlarından sıkıştırdığı tespit edildi. Jandarma kaza ile ilgili inceleme başlatırken, itfaiye ekipleri de araçların kaldırılmasının ardından yolu temizlediler.

Kategorileri : kamyon kazaları, Kaza Haberleri Kelimeleri : , , , , , , , , .