Köprüde Kabus Trafik

Köprüde Kabus Trafik

Cumartesi günü başlayan Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde (FSM) genleşme derzlerinin değiştirilmesi çalışmaları nedeniyle Avrupa ve Anadolu yakalarına geçişte trafik yoğunluğu yaşanıyor. Köprüden kaçan sürücüler Harem Sirkeci arabalı vapur hattında vapur seferleri de saat 24.00’e kadar uzatıldı ancak bu hatta kaçan sürücüler aşırı yoğunluk oluşturuyor.

trafik

trafik

Vali Güler Sabır İstedi

İstanbul Valisi Muammer Güler Bakım çalışmalarına ilişkin olarak vatandaşlardan sabır beklediklerini söyledi.

Gazetelecilerin sorularını yanıtlayan Güler Zorunluluktan kaynaklandığını Depreme karşı dayanıklılık çalışmaları yürütüldüğünü bildirdi.

Güler, dünyanın her yerinde köprülerle ilgili bakım, koruma ve güçlendirme için alınacak tedbirler ve yapılacak düzenlemeler bulunduğunu, bu anlamda FSM’de de Karayolları Genel Müdürlüğünce önceden yapılan program sonucunda böyle bir zorunluluğun meydana geldiğini kaydetti.

Güler, trafiğin akışında buna uygun düzenleme yapıldığını dile getirerek, “Biraz sıkıntılı bir dönemdir ama mevsim itibarıyla en uygun dönemdir. Okulların kapandığı, üniversitelerin kapanmaya yakın olduğu bir dönemde, şu anda yapılabilecek çalışmalar en hızlı şekilde sürdürülmeye çalışılıyor” dedi.

Akşam saatlerinde artan trafikten son gelişmeler;

Son alınan bilgiler Araç denizi İstoça ulaştı. 34 BZ 6495 plakalı araç alev aldı. Toplu taşıma araçlarında beklenenden fazla yoğunluk meydana geldi. Vatandaşlar trafik çilesine isyan ediyor.

Kategorileri : trafik Kelimeleri : , , , , , , , .