Kocaelinde facianın nedeni belli oldu

Kocaelinde facianın nedeni belli oldu

Kocaelide Kazanın nedeni TAMPON TAKILMASI

Yapılan ilk tesbitlere göre Erdek’te demirli bulunan Donanma Komutanlığı Mayın Filosu’na bağlı Ayvalık Mayın Avlama Gemisi’nin 2. Komutanı Volkan Aşkın Reyhan yönetimindeki 34 TE 624 plakalı otomobil, Erkan Çakar yönetimindeki 16 AP 690 plakalı kamyonu solladı.

 

Ancak sürücü bir anlık dikkatsizlik sonucu solladığı kamyonun önüne erken geçti ve otomobilin arka tamponu kamyona takıldı. Aynı anda iki aracın sürücüsü de direksiyon hakimiyetlerini kaybetti. Kamyon içinde 6 denizcimizin bulunduğu otomobili altına alarak yoldan çıkıp hemen kenardaki yaklaşık 10 metre yüksekliğindeki istinad duvarından aşağıya düştü. Düşme sırasında da otomobil kamyonun altında kalınca 6 denizcimiz de olay yerinde can verdi.

 

Korkunç kazada can veren Ayvalık Mayın Avlama Gemisi 2. Komutanı Deniz Kıdemli Yüzbaşı Volkan Aşkın Reyhan, Deniz Yüzbaşı Murat Kaya, Deniz Teğmen Çağlar Alkoç, astsubaylar Murat Korkmaz, Cüneyt Kabakçı ve Ulaş Öner’in bir görev için Donanma Komutanlığı’nın Gölcük Deniz Üssü’ne geldikleri ve kazadan 10 dakika kadar önce üsten ayrıldıkları anlaşıldı

Kategorileri : Kaza Haberleri Kelimeleri : , , , , , , .