Giresunda Korkunç Kaza

GİRESUN’a bağlı Doğankent İlçesi’nde meydana gelen trafik kazasında 4 kişi hayatını kaybetti.

Ordu’da yaşamını sürdüren 22 yaşındaki Utku Arda Usta, 27 yaşındaki Mustafa Şimşek, 25 yaşındaki Emre Türkmen ve abisi 27 yaşındaki Ferhat Türkmen, dün sabah Kürtün Baraj Gölü’nü görmek için bir gıda firmasına ait 34 BT 3044 palakalı otomobille Kürtün’e geldi.
Dün Akşam saatlerinde yakınlarını arayarak dönüş yoluna geçtiklerini söyleyen gençlerden bir daha haber alamayan aileleri durumu Jandarma’ya bildirdi. Fakat Doğankent çevresinde dün gece yapılan aramalardan sonuç alınamadı. Gençlerin akrabaları, bu sabah Doğankent’e 2 kilometre mesafedeki Güvenlik Tüneli çıkışında yol kenarında aracın tamponunu buldu. Etrafta yapılan araştırmada Harşit Çayı kenarına uçan otomobildeki 4 kişinin de hayatını kaybettiği belirlendi. Otomobil içinde sıkışmış haldeki cesetler çıkarılarak Doğankent Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Jandarma’nın yaptığı ilk incelemede, havanın yağışlı ve yolun kaygan olması nedeniyle tünel çıkışındaki virajı alamayan otomobilin, önce yol kenarındaki bir asma köprünün beton duvarına çarptığı, daha sonra da yaklaşık 15 metre yükseklikteki istinat duvarından Harşit Çayı kenarına düştüğü belirlendi. Cesetlerin çıkarılışını izleyen yakınları gözyaşlarına boğulurken, kazayla ilgili soruşturmanın devam ettiği bildirildi.

Kategorileri : Kaza Haberleri Kelimeleri : , , , , , , , .