Bozüyükte tren kazası

Facia tren kazasında yaşamını yitiren vatandaşlarımızın sayısı 5’e yükseldi.

Görgü tanıklarının anlattıklarına göre kaza bölgede çalışan bir iş makinesinin kontrolsüz olarak tren yoluna çıkması sonucu meydana geldi. Bozüyük çevresinde duble yol çalışması nedeniyle çok sayıda iş makinesi bulunuyor.

tren kazasının duyulmasının hemen ardından bölgeye kurtarma ve sağlık ekipleri sevk edildi. Demir kesme makaslarıyla trene müdehale edilip vagonlarda sıkışan yolcular çıkarılıyor.

En Fazla Hasar İlk Vagonda

Tren kazasında en fazla hasar ilk  vagonda yaşandı. Trenin içinde sıkışan yolcuları kurtarmak için itfaiyenin dışında AKUT ve vatandaşlar da seferber oldu. Bozüyük İtfaiye Müdürvekili Gürhan Bilgili ilk belirlemelere göre kazada 3 kişinin yaşamını yitirdiğini söyledi. Ancak ölü sayısı daha sonra 5’e yükseldi.

Görgü tanıkları lokomotif ve ilk yolcu vagonunun bir bölümünün birbirine geçtiğini ve burada sıkışmış durumda yaralılar olduğunu bildirdi. Çok sayıda yaralının vagonlardan çıkarıldığını ifade eden görgü tanıkları, vagonun üst ve yan kısımlarının kesilerek yolcuların kurtarılabileceğini kaydetti.

Kazadan yaralı olarak kurtulan yaralılar Bozüyük ve Bilecik’teki hastanelere kaldırılırken, yara almadan kurtulan yolcular otobüslerle İstanbul’a sevk ediliyor.

TCDD Genel Müdürü Süleyman Karaman Ankara’dan kaza yerine hareket etti.

TCDD’DEN AÇIKLAMA

TCDD Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, şu bilgilere yer verildi:

“Eskişehir-İstanbul seferini yapan 11023 No’lu Cumhuriyet Ekspresi, saat 17.30 civarında, Bilecik ili Karaköy-Ayvalı mevkinde seyir halinde iken, kara yolu inşaatı yapan paletli bir iş makinesinin hemzemin geçidi olmayan bir bölgede demir yolu hattına izinsiz ve kontrol girmesi sonucu çarpışmıştır.

İlk belirlemelere göre olay mahallinde 2 ölü ve 10 yaralı olduğu tespit edilmiştir. Olay yerine Demiryolu yetkilileri ile Bilecik Valiliği yetkilileri intikal etmiştir.

Meydana gelen olayla ilgili inceleme devam etmektedir.”

Kategorileri : Kaza Haberleri, tren kazaları Kelimeleri : , , , , , , .